sobota, 12 kwietnia 2014

8 - "Dom Tajemnic"

Tytuł: "Dom Tajemnic"
Autor: Chris Columbus & Ned Vizzini
Ilość stron: 506

"Eleanor, Kordelia i Brendan razem z rodzicami przeprowadzają się do wielkiego domu, który należał kiedyś do tajemniczego pisarza, Denvera Kristoffa. Po niezapowiedzianej wizycie jego córki, niepokojącej staruszki, rodzeństwo trafia do groźnego świata, w którym czyhają na nich olbrzymy, piraci, Wichrowa Wiedźma i Król Burz. Jaką tajemnicę kryje historia ich własnej rodziny? Czy rodzeństwu uda się w końcu odnaleźć drogę do domu?" 

Powiem szczerze, że się rozczarowałam. Nie wiem czego do końca spodziewałam się po tej książce, może czegoś jak  Baśniobór? Pomysł jak dla mnie jest oryginalny, ale zanudziłam się trochę.
Główni bohaterowie to rodzeństwo. Kordelia - nastolatka niby mądra i takie tam, ale jak dla mnie okazał się w tej przygodzie najgłupsza. Brendan - chłopak uzależniony od gier komputerowych, głównie zabijanek z niezwykłą pamięcią. Eleanor - ośmioletnie dziewczynka z dysleksją, ale jednak odniosłam wrażenie, że jest za mądra jak na swój wiek. Co nie zmienia faktu, że chyba była najrozsądniejsza z całej gromadki.
Ogólnie przygody nie były złe, ale było ich tak dużo, że aż się gubiłam. Rodzeństwo przenosiło się do książek i musiało walczyć z tamtejszym zagrożeniem.
Do tej historii podeszłam z wielkim zapałem i chęcią, może aż za dużą, bo się przeliczyłam. Dopiero w połowie zaczęła mi się podobać fabuła i mam nadzieję, że druga część będzie lepsza, choć nie jestem pewna  czy aby na pewno chcę ją kupić.
Myślę, że wielu osobą może się spodobać, ale mnie na pewno nie cisnęła w fotel i (pomimo, że przeczytałam ją wczoraj ) już powoli ją zapominam.
Sądzę, że gdyby całość była taka jak druga połowa, to dużo bardziej by mi się spodobała. Dlatego moja ocena nie jest aż taka zła. Nie mam zielonego pojęcia, czy wam ja polecić. Ja zmarnowałam na nią pieniądze, ale może wy uznacie, że właściwie je wydacie zakupując tą lekturę.
Nie za długa ta recenzja, ale nie mam nic do dodania.
MOJA OCENA: 7/10
 PS Wszystkiego najlepszego z okazji dnia czekolady! Jeśli macie do mnie jakieś pytania to możecie zadawać tutaj, bo takie święto trzeba uczcić! xD

2 komentarze:

 1. Dzień czekolady xd
  Pyytanka
  1. Kiedy zaczęła się twoja przygoda z blogowaniem i co spodobało, że się za nią zabrałaś.
  2. Jakie jest twoje największe marzenie?
  3. Jaką czekoladę lubisz najbardziej? xd
  4. Czy lubisz palić świeczki? Jeśli tak to napisz jaka jest twoja ulubiona.
  5. Czy lubisz muzykę? Jeśli tak to daj linka do twojej obecnej ulubionej piosenki.
  6. Jakie blogi możesz polecić swoim czytelnikom? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Jakoś tak latem zeszłego roku c: Ale to nie na tym blogu :)
   2. Pojechać na jakiś mecz Reprezentacji Polski Mężczyzn w piłce siatkowej i średnia powyżej 5.0 ( marne szanse :/ )
   3. białą xD
   4. Sama nie lubię ich palić, ale lubię jak ktoś pali. Najbardziej takie co maja intensywny zapach, żeby było je dobrze czuć.
   5. Muzykę chyba każdy lubi. :P Ostatnio słucham muzyki z filmy Nędznicy. Za dużo linków bym musiała wstawiać, więc tego nie zrobię.
   6. Ohoho mam parę naprawdę dobrych:
   http://nhellofascination.blogspot.com/
   http://mianigralibro.blogspot.com/
   http://other-world-story.blogspot.com/
   http://rose-z-ravenclawu.blogspot.com/
   Takie tam kilka z nich C:
   Do następnego!
   PS czekam na te twoje pytania/odpowiedzi co miały być na blogu :3

   Usuń