środa, 20 sierpnia 2014

18 - "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa"

Tytuł: "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa"
Autor: Rafał Kosik
Ilość stron: 532
 
"Kim są tajemnicze zjawy, podążające za bohaterami? Do czego służy maszyna odnaleziona w tajnej bazie wojskowej? Jeśli lubicie się śmiać i bać, wybierzcie się w podróż do świata, w którym wszystko jest możliwe."

Chyba każdy kiedyś zastanawiał się czy podróże w czasie będę kiedyś możliwe. Przypuszczam, że nie jedna osoba chciała by coś zmienić w swojej przeszłości. Jednak, czy to jest takie hop siup i już jesteśmy w przeszłości? Prawda może się okazać o wiele trudniejsza.
Felix, Net i Nika postanawiają spędzić razem wakacje. Jako że tata Felixa prowadzi w Milo badania w jakiejś starej bazie wojskowej przyjaciele postanawiają właśnie tam spędzić swój 'urlop'. Jednak, czy tak głodne wiedzy umysły, które mają dużo wolnego czasu mogą nie wpakować się w tarapaty?
Druga część całkowicie zniwelowała niedosyt, który czułam po przeczytaniu pierwszego tomu. Znalazłam tutaj wszystko co lubię, a może i trochę więcej.
Podróże w czasie i przestrzeni, to coś co mnie intryguję. Pewnie zresztą nie tylko mnie. Dlatego od razu ta część dostała plusa. Następnym było pojawienie się żołnierzy niemieckich ich widm i bezkształtu oraz tematyka zabarwiana wojną. Kiedy zaczynałam czytać, a na dworze panował już mrok, czułam lekki dreszczyk.
Pewnym zdziwieniem było dla mnie, kiedy bohaterowie przenieśli się do komunistycznej Polski i nie mogli jej rozpoznać. Dla mnie to trochę dziwne, bo byli w moim wieku, a kiedy zobaczyli takie puste sklepy itp. to sporo czasu zajęło im dojście do tego, że to PRL. Wydaję mi się, że taka wiedza jest przekazywana w szkołach już przed pierwszą gimnazjum, zresztą rodzice, czy dziadkowie sami często opowiadają o tych czasach. Cóż, może się mylę.
Uważam, że historia jest godna przeczytania i dużo lepsza od pierwszej części. Współczuję zagranicznej młodzieży pomijając Czechy i parę innych, ponieważ oni nie mają w swoim kraju tak świetnej serii.

MOJA OCENA: 8.5/10


4 komentarze:

 1. Skończyłam drugą część i na tym skończyłam, ale coraz częściej zastanawiam się nad wróceniem do niej. Moim zdaniem książka była super, jednak mogła by być rozdzielona na dwa osobne tomy, ponieważ w pewnym momencie było tego za dużo.
  Też współczuję tym biednym dzieciom ;-;
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy widzę tę serię w księgarni na półkach, to mam na nią ochotę, ale muszę trochę się wstrzymać, bo mam pewne zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nigdy się nie mogłam przekonać do tej serii, zaczynałam, nie kończyłam... Może kiedyś powrócę

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam "Felixa, Neta i Nikę"! <3 Od tej serii zaczęła się moja miłość do książek ("Harry Potter" też pomógł ;)). Poznałam tę serię jakieś 5/6 lat temu. Chyba nie potrafiłabym napisać recenzji jednej z moich ulubionych książek, dlatego miło mi się Twoją czytało :)
  Pozdrawiam,
  Alpaka
  http://wkrainieksiazek-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń